
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
Stock: 1712
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02317 | $0.23170 |
| 50 | $0.02121 | $1.06050 |
| 100 | $0.01941 | $1.94100 |
| 500 | $0.01436 | $7.18000 |
| 1000 | $0.01317 | $13.17000 |
| 3000 | $0.01060 | $31.80000 |
| 5000 | $0.00857 | $42.85000 |
| 10000 | $0.00693 | $69.30000 |
